Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Obradowało Prezydium KR PIIB

09.04.2019

Do KROZ w 2018 r. wpłynęło 14 spraw, do tego należy doliczyć 7 z lat poprzednich, czyli razem było ich 21. W 2018 r. do KROZ zgłoszono 25 skarg i wniosków oraz 2 sprawy przeszły z 2017 r., co daje razem 27 spraw. Natomiast do okręgowych rzeczników odpowiedzialności zawodowej wpłynęło w ubiegłym roku 514 spraw oraz 161 przeszło z lat poprzednich. Większość podejmowanych postępowań dotyczyło kierowników budów, kierowników robót, inspektorów nadzoru inwestorskiego, projektantów i sprawdzających projekty.

 

 

W dalszej części obrad Urszula Kallik – przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej PIIB omówiła prace prowadzonej przez siebie komisji. Zauważyła, że sprawozdanie KKR jest w trakcie przygotowania. Dokonano już oceny funkcjonowania Krajowego Biura PIIB, KKK, KSD i KROZ.

Danuta Gawęcka – sekretarz Krajowej Rady PIIB, a zarazem przewodnicząca zespołu ds. przebudowy i modernizacji budynku przeznaczonego na siedzibę PIIB przy ul. Kujawskiej 1 w Warszawie, poinformowała członków Prezydium KR o aktualnym stanie prac na obiekcie.

O realizacji budżetu Krajowej Rady PIIB w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2019 r. mówił Andrzej Jaworski – skarbnik KR PIIB.

 

Urszula Kieller-Zawisza

 

Czytaj też: Regulamin podnoszenia kwalifikacji zawodowych inżynierów budownictwa

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube