Serwis internetowy inzynierbudownictwa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.     Zamknij
Wydarzenia / O tym się mówi
Drukuj

Portal PIIB w nowej odsłonie!

2017-02-07

Polska Izba Inżynierów Budownictwa uruchomiła na początku 2017 r. nowy portal PIIB z dostępem do usług przydatnych dla każdego członka izby.


Zmianie uległy niemalże wszystkie elementy systemu, poczynając od podsystemu zarządzania treścią do zmiany szaty graficznej i układu funkcjonalnego włącznie.

Przyczyną do wprowadzenia nowej wersji portalu było udostępnienie członkom izby nowoczesnych rozwiązań w atrakcyjnej formie graficznej zbliżonej do powszechnie znanych rozwiązań stosowanych w urządzeniach mobilnych.

W chwili obecnej jest to pierwsza edycja nowego portalu PIIB z uruchomionymi nowymi usługami umożliwiającymi członkom m.in. zapisywanie się na szkolenia organizowane przez ich macierzyste okręgowe izby. Dodatkowo, każdy z członków po zalogowaniu się do portalu może sprawdzić stan swoich bieżących rozliczeń z izbą oraz opłat na obowiązkowe ubezpieczenie OC. Oprócz bieżących rozliczeń, użytkownik ma również możliwość sprawdzenia kilkuletniej historii dokonywanych wpłat na rzecz izby. Dotychczasowych użytkowników portalu ucieszy informacja, że PIIB przedłużyła bezpłatny dostęp do usług oferowanych przez firmy zewnętrzne. W chwili obecnej są to następujące usługi:

SERWIS BUDOWLANY

Serwis Budowlany jest publikacją elektroniczną prezentującą w przyjazny dla użytkownika sposób informacje z dziedziny prawa budowlanego, planowania i zagospodarowania przestrzennego, prawa nieruchomości i prawa mieszkaniowego oraz wybrane elementy z zakresu prawa zamówień publicznych.

SERWIS BHP

Serwis jest publikacją, która pozwala na rozwiązywanie problemów ze stosowaniem przepisów BHP Zawiera akty prawne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, prawa pracy oraz przepisów właściwych dla odpowiednich gałęzi gospodarki i rodzajów prac, m.in. budownictwa. Serwis zawiera także komentarze eksperckie z podaniem praktycznych przykładów oraz rozwiązań, jakie mogą być zastosowane przez specjalistę w danej sytuacji.

 

 

SERWIS PRAWO OCHRONY ŚRODOWISKA

Prawo Ochrony Środowiska to zaprezentowane w przyjazny sposób informacje z zakresu ochrony środowiska. Publikacja zawiera prawie 3500 ujednoliconych tekstów aktów prawnych z zakresu:

- ochrony zasobów środowiska;

- dostępu do informacji o środowisku;

- programów ochrony środowiska;

- gospodarki odpadami;

- ochrony środowiska w działalności inwestycyjnej;

- przeciwdziałania nadzwyczajnym zagrożeniom środowiska;

- samorządu terytorialnego, organów i instytucji wykonujących zadania z zakresu ochrony środowiska;

- przepisów o ochronie środowiska w Unii Europejskiej.

e-SEKOCENBUD

e-SEKOCENBUD jest elektroniczną publikacją cenowych baz cen materiałów, sprzętu budowlanego, wyposażenia i urządzeń oraz archiwalnych cen robót i obiektów budowlanych. Oprócz baz cenowych, w portalu znajduje się „BAZA WIEDZY", gdzie umieszczono informacje o nowościach technicznych, aktualizacjach prawnych dotyczących branży budowlanej wraz z interpretacjami, porady ekspertów w dziedzinie kosztorysowania, a także wybrane artykuły z prasy branżowej.

e-BISTYP

Publikacja umożliwia dostęp do bazy cen związanych z rynkiem budowlanym. Podzielona jest na sześć grup cenowych dotyczących: Inwestycji, Remontów, Dróg, Kolei i tramwajów, Materiałów Budowlanych, Instalacyjnych i Elektrycznych oraz Maszyn i Urządzeń. Dodatkowo usługa e-Bistyp zawiera zagadnienia dotyczące procesu budowlanego oraz akty prawne je regulujące.

BIBLIOTEKA NORM BUDOWLANYCH PKN

Dostęp on-line do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN), określonych przez wyróżniki ICS 91 Budownictwo i materiały budowlane, ICS 93 Inżynieria lądowa i wodna, oraz Polskich Norm zharmonizowanych do dyrektywy 89/106/EWG (materiały budowlane).

 

Adam KuśmierczykZaprenumeruj Wypisz się
 

Czwartek
23
Marzec
 Marzec 2017 
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
 Imieniny obchodzą dziś:
Feliks, Pelagia, Zbysław, Eberhard, Konrad, Zbyszko, Piotr, Pelagiusz, Katarzyna, Oktawian
 
 

Marzec 2017 r.
Odwrócony VAT
Pokrycia z płyt warstwowych
Etyka inżyniera

Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o., ul. Kopernika 36/40, lok. 110, 00-924 Warszawa, tel. 22 551 56 00
KRS 0000192270 (Sad Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS), NIP 525-22-90-483, Kapitał zakładowy 150 000 zł

© Copyright by Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o. 2006-2015
Publikowane artykuły prezentują stanowiska, opinie i poglądy ich Autorów