Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przyszłość technologii jest kobietą

08.03.2019

Kobieca intuicja i przywiązanie do szczegółu

Kobiety coraz odważniej zaczęły manifestować swoją niezależność, a cechy, które do niedawna uważane były za mało istotne w pracy zawodowej, stały się obecnie wręcz pożądane przez pracodawców w niemalże wszystkich branżach. Badania potwierdzają, że to właśnie kobiety wykazują przewagę w obszarze kompetencji wyróżniających najwybitniejszych liderów: częściej stawiają sobie cele do osiągnięcia oraz podejmują inicjatywę, dążą do samorozwoju, lepiej wychwytują subtelne różnice i szybciej reagują, łatwiej łączą ze sobą informacje i dostrzegają relacje między nimi, a także lepiej zapamiętują większą ilość informacji. Rozwój przemysłu, nowych technologii czy IT wymaga szerokiego spojrzenia na obecne problemy, umiejętnej implementacji ich osiągnięć w życie codzienne oraz dostrzeżenia wpływu proponowanych przez nie rozwiązań na cywilizację postrzeganą nie tylko globalnie, ale też w skali mikro. Kobiety właśnie posiadają tę wrodzoną umiejętność skupiania się na szczegółach, które potem okazują się być kluczowe w dalszym rozwoju danego przedsięwzięcia oraz odpowiedzialnego myślenia o całym środowisku, również tym najbliższym, wpływającym bezpośrednio na nasze życie.

 

Motywacja

Co zatem motywuje kobiety do podejmowania wyzwań w zawodach i zadaniach postrzeganych do tej pory jako typowo męskie? Renata Śliwa, kierownik ds. logistyki, która od dziewięciu lat pracuje w Pilkington IGP w Skierniewicach o swojej pracy mówi: – Najważniejsze jest obustronne zaangażowanie i satysfakcja. Na swoim stanowisku, pomimo że większość moich współpracowników to mężczyźni, nie odczuwam w żaden sposób dyskryminacji wynikającej z tego, że jestem kobietą. Efekty powierzonych mi i zadań są tak samo oceniane jak te, przedstawiane przez kolegów. Wynika to przede wszystkim z założeń firmy, iż najważniejsze są umiejętności i doświadczenie, a nie płeć. W pracy, w zagadnieniach, z jakimi mam na co dzień do czynienia, pociąga mnie przede wszystkim to, że zaproponowane przeze mnie rozwiązania są docenianie i wdrażane, a ja mam możliwość rozwoju zawodowego, a także osobistego, bez żadnych ograniczeń wynikających z tego, że jestem kobietą.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube