Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Spółka AFT przejmuje Infrabud Sp. z o.o.

14.03.2017

W grudniu 2016 r. nastąpiło połączenie AFT Sp. z o.o. z przedsiębiorstwem Infrabud Sp. z o.o., poprzedzone nabyciem 100% udziałów w tej spółce.

Po nabyciu udziałów w Infrabud Sp. z o.o. AFT przejęło infrastrukturę zlokalizowanej w Suchym Lesie pod Poznaniem spółki – halę produkcyjną o powierzchni 1000 m2, pomieszczenia socjalne i biurowe oraz spory plac manewrowy. Tym samym istotnie powiększyła się powierzchnia produkcyjna firmy, co pozwoli na realizację projektu współfinansowanego z funduszy unijnych. Zwiększenie możliwości produkcyjnych od dawna było jednym z priorytetów AFT. Wiązało się to ze wzrostem popytu na klapy do kanałów spalin dla instalacji odpylania, IOS i redukcji NOx, szczególnie dużych rozmiarów, i koniecznością wygospodarowania większej przestrzeni.

Wraz z przejęciem hali w Suchym Lesie spółka AFT rozpoczęła procedury przetargowe oraz zakupowe mające na celu doposażenie obiektu. Przebudowano część budynku oraz zamontowano nową suwnicę. Zakupiona infrastruktura pozwala na szybszą i efektywniejszą realizację zleceń produkcyjnych. Już dziś w zakładzie AFT w Suchym Lesie wykonywane są klapy o większych gabarytach. W związku z nowymi możliwościami firma rozszerzyła też swoje uprawnienia spawalnicze o możliwość spawania stali wysokostopowych, m.in. Duplex, Alloy 56.

W związku z powiększeniem zdolności produkcyjnych, zwiększyło się też zatrudnienie. Obecnie AFT posiada łącznie ok. 2000 m2 powierzchni produkcyjnej zatrudniając 6 osób w dziale konstrukcyjnym oraz 25 osób bezpośrednio w produkcji i 5 osób w przygotowaniu produkcji. Zakończenie projektu przewiduje się na koniec 2017 r.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+