VI Mistrzostwa PIIB w Brydżu Sportowym

31.01.2018

Po raz kolejny Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowała Mistrzostwa PIIB w Brydżu Sportowym.

Impreza ta staje się coraz bardziej popularna i atrakcyjna, przyjeżdża coraz więcej uczestników. W Szczyrku 8-10 grudnia 2017 r. uczestniczyło w niej 58 osób, które reprezentowały 8 izb okręgowych: małopolską, łódzką, podlaską, podkarpacką, warmińsko-mazurską, kujawsko-pomorską, mazowiecką (14 uczestników) i śląską. Program mistrzostw przewidywał cztery turnieje: turniej indywidualny, dwa turnieje par i główny turniej drużynowy o Puchar Przechodni Prezesa PIIB Andrzeja Rocha Dobruckiego. Turniej indywidualny, w którym wzięło udział 48 zawodników, wygrał Andrzej Błachno z Podlaskiej OIIB, przed Tadeuszem Szendzielarzem ze Śląskiej OIIB i Markiem Kamelskim z Mazowieckiej OIIB. Turniej par na punkty meczowe wygrała para W. Starkiewicz – J. Wadowski z Mazowieckiej OIIB, przed T. Mikołajczykiem – T. Pawlakiem również z Mazowieckiej OIIB, trzecie miejsce zajęła para R. Zdon – Z. Kiełbasa z Podkarpackiej OIIB.

Uczestnicy mistrzostw

W drugim turnieju na zapis maksymalny zwyciężyła para K. Cios – J. Ujma ze Śląskiej OIIB przed S. Stępniewskim – M. Kamelskim z Mazowieckiej OIIB i M. Madejem – J. Zielińskim ze Śląskiej OIIB.

Do głównego turnieju drużynowego przystąpiło 14 zespołów. Wyniki były następujące:

1. Podlaska OIIB (A. Balunowski – A. Błachno, P. Nowara – W. Ładowski)
  2. Podkarpacka OIIB (R. Zdon – Z. Kiełbasa, J. Znamirowski – R. Opaliński)
  3. Śląska OIIB II (M. Gacek – J. Kozula, J. Hamryszak – T. Owczarz)

Puchar Przechodni Prezesa PIIB został przekazany do Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Prowadzona była również klasyfikacja generalna obejmująca wyniki wszystkich turniejów. Sklasyfikowano 58 zawodników. Pierwsze dwa miejsca zajęli Andrzej Błachno i Andrzej Balunowski z Podlaskiej OIIB, a trzecie miejsce zajął Tadeusz Szendzielarz ze Śląskiej OIIB. W mistrzostwach wzięło udział sześć pań, z których najwyżej sklasyfikowana została Ewa Chłopecka z Mazowieckiej OIIB.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z Podkarpackiej, Podlaskiej i Śląskiej OIIB

Całość Mistrzostw PIIB w Brydżu Sportowym przygotował i wzorowo poprowadził krajowy sędzia PZBS Adrian Bakalarz.

Po rozegraniu turnieju drużynowego nastąpiło rozdanie pucharów i nagród, które wręczali: Józef Kluska, Roman Karwowski, Janusz Kozula i Jerzy Kotowski – zastępca przewodniczącego Rady Mazowieckiej OIIB.

Mistrzostwa odbyły się w miłej, koleżeńskiej atmosferze, a na zakończenie organizatorzy zaprosili uczestników na kolejne w 2018 r.