Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

XIX Zjazd Śląskiej OIIB

22.06.2020

W tym roku epidemia koronawirusa udaremniła zorganizowanie dorocznego zjazdu delegatów w tradycyjnej formie i XIX Zjazd Sprawozdawczy Śląskiej OIIB odbył się zdalnie, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej – przez portal PIIB.

 

Roman Karwowski – przewodniczący ŚlOIIB i Ewa Dworska – sekretarz ŚlOIIB

 

15 dni przed rozpoczęciem XIX Zjazd Śląskiej OIIB delegaci otrzymali pocztą elektroniczną materiały niezbędne do jego przeprowadzenia, m.in. projekty 10 uchwał. Materiały w formie papierowej, rozesłane delegatom wcześniej, pozostały aktualne, z wyjątkiem prowizorium budżetowego, które Okręgowa Rada zaktualizowała 7 maja br. w związku z pandemią. Zamieszczono je również na portalu PIIB. Przyjęta formuła wykluczała prowadzenie dyskusji na temat sprawozdań organów ŚlOIIB podczas zjazdu, dlatego delegaci mogli uzyskać wyjaśnienia dotyczące tych materiałów, kierując zapytania na adres mailowy biura izby do 25 maja.

Zjazd ŚlOIIB odbywał się od godz. 11.00 – 29 maja do godz. 11.00 – 3 czerwca br. Uczestniczyło w nim 170 delegatów (frekwencja 81,34%). Przewodniczącym zjazdu był Roman Karwowski – przewodniczący rady ŚlOIIB, a sekretarzem – Ewa Dworska – sekretarz rady. Delegaci przyjęli regulamin zjazdu i porządek obrad oraz podjęli uchwały w sprawach: zatwierdzenia sprawozdań organów statutowych za 2019 r., udzielenia absolutorium dla rady ŚlOIIB, uchwalenia zasad gospodarki finansowej na 2020 r. oraz uchwalenia budżetu na ten rok. Wszystkie uchwały zostały przyjęte zdecydowaną większością głosów. Złożone w trakcie zjazdu wnioski zostaną rozpatrzone przez radę ŚlOIIB.

 

Maria Świerczyńska

 

Przeczytaj też: XIX Zjazd Podkarpackiej OIIB

XIX Zjazd Dolnośląskiej OIIB

XIX Zjazd Wielkopolskiej OIIB

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube