Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zbliża się VIII Zjazd PIIB

17.06.2009

19–20 czerwca w Warszawie odbędzie się VIII Krajowy Zjazd Sprawozdawczy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Weźmie w nim udział ponad 200 delegatów, wybranych na czteroletnią kadencję przez 16 zjazdów okręgowych i reprezentujących ok. 110-tysięczną rzeszę członków należących do samorządu zawodowego inżynierów budownictwa.

Zgodnie z ustawą z 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa i urbanistów przynależność do PIIB inżynierów wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie jest obowiązkowa.
Obligatoryjność członkostwa daje Izbie m.in. możliwość kontroli przestrzegania prawa oraz sumiennego i etycznego wykonywania zawodu zaufania publicznego przez osoby do niej należące.
Podczas dwudniowych obrad uczestnicy: podsumują działalność PIIB w 2008 r., przedyskutują wnioski skierowane przez zjazdy okręgowe oraz udzielą absolutorium władzom krajowym Izby.
Na obrady zostali zaproszeni również przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, posłowie z sejmowej Komisji Infrastruktury, szefowie branżowych i naukowo-technicznych organizacji budowlanych, przedstawiciele zarządu Europejskiej Rady Izb Inżynierskich (ECEC) oraz media.
Zgodnie ze statutem PIIB Krajowy Zjazd jest najwyższym organem samorządu zawodowego inżynierów budownictwa. Zwołuje go Krajowa Rada co najmniej raz do roku jako sprawozdawczy, a co 4 lata jako sprawozdawczo-wyborczy.
Najbliższy zjazd sprawozdawczo-wyborczy, kończący 2 kadencję, odbędzie się w czerwcu 2010 r.
 
Antoni Styrczula

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube