Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zdążymy czy nie zdążymy...

07.11.2007

… z budową Stadionu Narodowego na Euro 2012?

Jak podaje Gazeta Wyborcza wprawdzie wiadomo już, że stadion powstanie na błoniach Stadionu Dziesięciolecia, ale nie wiadomo, kto go zaprojektuje i wybuduje.
Edmund Obiała, architekt i budowniczy stadionów Wembley, w Sydney i Chelsea, prognozuje, że - nie zbudujemy Stadionu Narodowego w czasie wyznaczonym przez UEFA, czyli do czerwca 2011 r.
Bardziej optymistycznie na sprawę patrzy natomiast Michał Borowski prezes spółki Narodowego Centrum Sportu. Twierdzi on, że - terminarz jest napięty, ale przecież we Wrocławiu i w Gdańsku budowy są w identycznej fazie. Jego spokój bierze również z obserwacji budowy stadionu w Zurychu na którym ma ruszyć Euro 2008. Zostało niecałe pół roku to imprezy sportowej, a stadion nie jest jeszcze gotowy. Prezes obiecuje też, że w najbliższy poniedziałek zaproponuje głównego projektanta stadionu.
No cóż, te wszystkie sprawy związane z Euro 2012, są dobrym treningiem przed emocjami sportowymi, które czekają kibiców podczas mistrzostw. Pod warunkiem oczywiście, że „wyrobimy się” w czasie i zdążymy na Euro 2012.

Źródło (tekst): Gazeta Wyborcza

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube