Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zjazd Pomorskiej OIIB

07.05.2018

XVII Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odbył się 21 kwietnia br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBE- REXPO w Gdańsku.

Na 114 zaproszonych delegatek i delegatów stawiło się łącznie 106 osób.

Podsumowanie 2017 r. rozpoczął Franciszek Rogowicz, przewodniczący POIIB, punktując, że uchwalono łącznie 10 uchwał, w tym - warto zaznaczyć - jedna dotyczyła dofinansowania ofiar nawałnicy, która dotknęła Pomorze w sierpniu ubiegłego roku.

- Ciekawostką jest to, że najwięcej uprawnień transgranicznych przyznanych przez radę dotyczyło specjalności hydrotechnicznej, a jest to druga najrzadziej występująca w budownictwie specjalność. Oznacza to, że bardzo dużo budów powstaje na wybrzeżu - powiedział przewodniczący. Przeprowadzono łącznie 48 szkoleń, w których uczestniczyło 1972 członków izby. Największa frekwencja była na szkoleniach dotyczących zmian w Prawie budowlanym. Przewodniczący wymienił też szereg inicjatyw integracyjnych, podjętych przez izbę w ostatnim roku i zapowiedział, że organizowana przed siedzibą Pomorskiej OIIB akcja zbiórki krwi będzie kontynuowana dwa razy do roku, jak dotychczas.

 

Franciszek Rogowicz, przewodniczący POIIB

 

Krótkie sprawozdanie z działalności Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej przedstawił Marek Wesołowski, zastępca przewodniczącego. Podczas sesji wiosennej zdawalność wyniosła 69%, a podczas jesiennej - 66%. Łącznie w 2017 r. egzaminy na uprawnienia budowlane zdało 410 osób. Następnie sprawozdania wygłosili: Anna Gostańska, przewodnicząca Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego, Jarosław Kroplewski, koordynator Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, oraz Artur Jażdżewski, przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Wszystkie sprawozdania przyjęto.

Kolejną część obrad stanowiły wybory przewodniczących poszczególnych organów izby. Przewodniczącym Okręgowej Rady został ponownie Franciszek Rogowicz. Wybrano również członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej, Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej, Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego oraz Okręgowych Rzeczników Odpowiedzialności Zawodowej. Cieszy fakt, że jest tak wielu chętnych do pracy w samorządzie zawodowym - zgłosiło się znacznie więcej kandydatów, niż jest miejsc w Radzie POIIB i poszczególnych komisjach.

 

Delegaci na zjeździe

 

Na koniec zjazdu głos zabrał gość, prof. Zbigniew Grabowski, Prezes Honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. - Gratuluję sprawnej organizacji zjazdu. Gratuluję również wyboru Pana Rogowicza na przewodniczącego - powiedział.

Prof. Grabowski mówił m.in. o nie- satysfakcjonującym w naszym kraju podejściu do budownictwa oraz o narastających niedoborach kadrowych w branży budowlanej. Na zakończenie pogratulował POIIB rozsądnego działania i życzył jej dalszych, owocnych sukcesów.

 

Tadeusz Konieczny

Zdjęcia: Marcin Gadomski

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube