Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Brydż sportowy - V Mistrzostwa PIIB

01.02.2017

Czas szybko mija. 9-11 grudnia 2016 r. Placówka Terenowa Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Bielsku-Białej zorganizowała w Szczyrku kolejne, już piąte Jubileuszowe Mistrzostwa PIIB w Brydżu Sportowym.

Miejsce rozgrywek nie zostało zmienione z uwagi na położenie, dobre warunki zakwaterowania i zimowy klimat. Organizatorzy sporo czasu poświęcili na nagłośnienie imprezy. Skutek tego to bardzo dobra frekwencja i udział reprezentantów ośmiu izb: podkarpackiej, mazowieckiej, śląskiej, podlaskiej, małopolskiej i łódzkiej - ogółem 50 osób, w tym 5 pań. Szczególne podziękowania za frekwencję należą się Jerzemu Kotowskiemu, który przyjechał z 12-osobową ekipą z mazowieckiej izby.

W programie mistrzostw przewidziano: turniej indywidualny, dwa turnieje par (na maksymalny zapis i na punkty meczowe) oraz turniej główny, drużynowy, o Puchar Przechodni Prezesa PIIB Andrzeja Rocha Dobruckiego, który w 2015 r. zdobyła drużyna ze Śląska.

 

 

Turniej indywidulany rozegrano w piątek wieczorem. Wzięło w nim udział 44 zawodników. Turniej ten to dużo emocji i wrażeń, granie z nieznanymi partnerami, uzgadnianie systemów, wistów i zrzutek. Został on sprawnie przeprowadzony, a wygrał Jan Wadowski z mazowieckiej izby, drugie miejsce zajął Jakub Milkanowicz z warmińsko-mazurskiej izby, a trzecie - Waldemar Ładowski z podlaskiej izby.

W sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie mistrzostw. Rozegrano dwa turnieje par, jeden na punkty meczowe, drugi na zapis maksymalny. W obu turniejach wzięło udział po 25 par. Turniej na impy wygrała para z podkarpackiej izby R. Opaliński - J. Znamirowski, przed parami K. Iwanus - P. Iwanus z kujawsko-pomorskiej izby i J. Hamryszak - T. Owczarz ze śląskiej izby. Turniej par na maksy wygrała para J. Godlewski - A. Błachno z podlaskiej izby, przed parami F. Czechowski - S. Łompieś z mazowieckiej izby i R. Opaliński - J. Znamorowski z podkarpackiej izby. W klasyfikacji długofalowej (3 turnieje, bez turnieju drużynowego) najlepszym brydżystą PIIB został Jacek Znamirowski z podkarpackiej izby. Prowadzono również zgodnie z regulaminem klasyfikację ogólną izb okręgowych, wyniki poniżej:

1. podkarpacka - 440 pkt.

2. mazowiecka - 402 pkt.

3. śląska - 397 pkt.

4. podlaska - 387 pkt.

5. małopolska - 281 pkt.

6. warmińsko-mazurska - 262 pkt.

7. kujawsko-pomorska - 261 pkt.

8. łódzka - 83 pkt.

 

 

Również w sobotę wieczorem rozpoczęto główny turniej drużynowy. Zgłosiło się 12 drużyn. Zapowiadał się interesujący turniej, każda z drużyn miała się spotkać z wszystkimi pozostałymi. W sobotę rozegrano pięć rund, dokończenie miało nastąpić w niedzielę po śniadaniu. Niestety, w nocy zmarł nagle jeden z uczestników turnieju drużynowego Damian Jędrzejewski z mazowieckiej izby. W niedzielę rano organizatorzy przerwali z tego powodu mistrzostwa. Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego Kolegi.

Zakończono mistrzostwa, rozdano puchary za pierwsze miejsca i nagrody rzeczowe za trzy pierwsze miejsca. Puchary, medale i nagrody wręczali Jerzy Kotowski i Janusz Kozula, zastępcy przewodniczących izb mazowieckiej i śląskiej. Debiutantom z izby kujawsko-pomorskiej wręczono literaturę brydżową, a paniom uczestniczącym w mistrzostwach - upominki. Zawody przygotował i wzorowo prowadził jak zwykle Adrian Bakalarz, sędzia Polskiego Związku Brydża Sportowego. Uczestnicy wysoko ocenili organizację i warunki rozgrywek, dziękowali organizatorom za przygotowanie imprezy. W ramach dyskusji nad organizacją przyszłych mistrzostw pojawiła się propozycja włączenia do programu wycieczki lub spacerów.
Organizatorzy dziękują uczestnikom za udział i do zobaczenia za rok.

 

Janusz Kozula

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+