Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Elektrotechnika 2012

05.04.2012

X edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń, 12–14 marca.

Marcowe Targi Elektrotechnika, z którymi równolegle odbywają się Targi Światło oraz Targi Czystej Energii Cenerg, co roku licznie odwiedzają zainteresowani nowościami w zakresie sprzętu i technologii stosowanych w branży elektrotechnicznej, w tym również w nowoczesnych budynkach. Nasz miesięcznik jest głównym patronem medialnym targów elektrotechnika.
Targi łączą prezentacje wystawców zinteresującymi seminariami dla projektantów instalacji elektrycznych i elektryków, powodzeniem cieszy się cykl szkoleń dla inżynierów elektryków organizowany wspólnie z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa (dla członków PIIB opłata za udział w szkoleniu i materiały wynosiła tylko kilkanaście złotych).

 

 

W tym roku organizatorzy zaprosili m.in. na szkolenia PIIB dotyczące: nowoczesnych systemów elektroinstalacyjnych, teletechniki w społeczeństwie informacyjnym, instalacji elektrycznych pracujących w szczególnych warunkach, instalacji w obiektach budowlanych i przemysłowych, technologii LED, automatyki  budynkowej. Uczestnicy szkoleń chętnie odwiedzali stoiska wystawców. Izba Architektów RP zorganizowała warsztaty Architektura Światło Przestrzeń. Pierwszego dnia targi gościły wicepremiera Waldemara Pawlaka, który otworzył pokaz pojazdów elektrycznych i ekologicznych.

 

 

Nagrodę Główną w Konkursie na Najlepszy Wyrób Targów Elektrotechnika 2012 – Nagrodę Prezydenta RP Lecha Wałęsyotrzymała firma Jean Mueller Polska za rozłącznik z bezpiecznikami SASILplus. Firma otrzymała za ten produkt również Nagrodę Polskiej Izby InżynierówBudownictwa w zakresie elektrotechniki. Nagrodę główną targów ŚWIATŁO 2011 – Nagrodę Prezydenta RP Lecha Wałęsy zdobyła firma Technolight za oprawę 1786 Aura. Nagrodę PIIB w zakresie oświetlenia przyznano firmie Rabbit za Cyfrowy programator astronomiczny CPA 6.0.

 

Krystyna Wiśniewska

 

Wykaz nagród przyznanych na targach: www.elektroinstalacje.pl.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube