I Turniej Tenisowy o Puchar Przewodniczącego WOIIB

13.11.2013

21 września br. na kortach Wiejskiego Towarzystwa Tenisowego w Solcu Wielkopolskim spotkali się miłośnicy tenisa ziemnego skupieni w Wielkopolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa.

Po raz pierwszy w historii zorganizowano turniej tenisowy, który rozgrywano w dwóch kategoriach: singiel kobiet i singiel mężczyzn.

O godz. 9:30 zawodnicy wylosowali miejsca w grupach eliminacyjnych. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Kazimierz Ratajczak – skarbnik WOIIB. Panie od razu rozegrały mecz finałowy. W kategorii singiel kobiet w I Turnieju Tenisowym o Puchar Przewodniczącego WOIIB zwyciężyła Barbara Markiewicz, która wynikiem 6:2 i 6:2 pokonała Krystynę Chocianowicz.

Po zaciętych grach eliminacyjnych do finału zakwalifikowali się Wojciech Białek i Jacek Scheibe. Zwycięzcą tego pojedynku został Jacek Scheibe i to on odebrał Puchar Przewodniczącego WOIIB w I Turnieju Tenisowym w kategorii singiel mężczyzn.

Uczestnicy I Turnieju Tenisowego o Puchar Przewodniczącego WOIIB

Włodzimierz Draber – zastępca przewodniczącego WOIIB, Mirosława Ogorzelec – sekretarz Rady WOIIB oraz Kazimierz Ratajczak serdecznie pogratulowali zaangażowania i dużej woli walki wszystkim uczestnikom turnieju oraz wręczyli zwycięzcom w poszczególnych kategoriach puchary.

Wrażenia z rozgrywek zawodnicy i osoby im towarzyszące przekazywali sobie podczas ciepłego posiłku, który szczególnie smakował przy pięknej, słonecznej pogodzie.