Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Konwent Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki

30.01.2017

18 stycznia br. w Warszawie odbył się II Konwent Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki (SNB).

Stowarzyszenie działa na rzecz poprawy stanowienia i wdrażania prawa w obszarze budownictwa, a w szczególności przepisów techniczno-budowlanych, zrzesza m.in.: przedstawicieli organizacji branżowych, specjalistów producentów i dostawców wyrobów budowalnych, biur projektowych, ekspertów akademickich. Współorganizatorem konwentu był Polski Związek Firm Deweloperskich.

 

 

W powitalnym wystąpieniu Rafał Finster, prezes SNB, zaznaczył, że stowarzyszenie uznaje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (WT), za najważniejszy dokument pozwalający prawidłowo realizować budowę domów, a rok 2017 będzie prawdopodobnie kolejnym rokiem zmian w WT w związku z dostosowywaniem ich do wymogów nowo powstającego kodeksu budowlanego. Zebrani postulowali różne zmiany w WT mogące sprawić, że budowy będą bezpieczniejsze, a same budynki - coraz bardzie przyjazne dla mieszkańców i środowiska. Wiele mówiono także (w szczególności przedstawiciele PZFD) o zmianach w przepisach, które umożliwiłyby zmniejszenie kosztów budowanych mieszkań.

Program konwentu obejmował trzy równoległe panele dyskusyjne dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, ochrony przed hałasem i drganiami oraz dźwigów i innych urządzeń podnoszących. Potem uczestnicy konwentu spotkali się na sesji plenarnej poświęconej m.in. prezentacji nowych zespołów tematycznych, które rozpoczęły pracę w ramach SNB, a zajmujących się bezpieczeństwem konstrukcji murowych oraz systemami sygnalizacji ostrzegawczej przeciwpożarowej.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+