Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa na stadionie

26.05.2011

Osiemdziesięciu przedstawicieli Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w miniony poniedziałek zwiedzało i oglądało stadion pod kątem zastosowanych rozwiązań projektowych i budowlanych. Na szczegółowe pytania zaproszonych odpowiadali przedstawiciele EURO Poznań 2012, POSiR i Hydrobudowa Polska SA.

W miniony poniedziałek reprezentacja liczącej 10 tysięcy członków Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, mogło nie tylko obejrzeć szatnie zawodników, lożę reprezentacyjną, strefę mediów, ale także uzyskać informacje branżowe na temat jednej z najważniejszych inwestycji na EURO 2012. Na pytania związane  z procesem budowy obiektu, projektem, historią stadionu, jego wizją przed i po EURO 2012, odpowiadał Ryszard Dembiński – prezes EURO Poznań 2012,  Grzegorz Starzak – dyrektor kontraktu ze strony wykonawcy i Maciej Mielęcki – zastępca dyrektora POSiR.

 

 

Lokalizacja, uwarunkowanie terenu i istniejący już stadion miały niewątpliwie wpływ zarówno na proces i efekt budowy, ale także były siłą Poznania w staraniach o EURO. W porównaniu do wielu europejskich stadionów, takich jak Alianz Arena, którą przedstawiciele izby oglądali niedawno, mogę powiedzieć, że naprawdę mamy się czym pochwalić w Poznaniu. Mamy bardzo dobry stadion – powiedział na zakończenie spotkania Zenon Wośkowiak, zastępca przewodniczącego rady WOIIB.

 

Od marca br. w ramach projektu promującego inwestycję pn. Stadion Miejski w Poznaniu „NIE tylko wtorki na stadionie” EURO Poznań 2012 w imieniu POSiR umożliwia zwiedzanie obiektu wszystkim chętnym, którzy umówią się za pośrednictwem call center działającym przy Urzędzie Miasta. Spółka przez cały proces budowy prowadziła transparentną politykę informacyjną i także teraz ważnym jest, by środowiska branżowe, takie jak na przykład WOIIB mogły w pełni obejrzeć obiekt, wymienić się opiniami i zyskać informacje na temat przedsięwzięcia.

Od momentu otwarcia 20 września 2010 roku na stadionie w Poznaniu pojawiło się już 657 101 tysięcy osób, które zwiedzały stadion w ramach wycieczki, były na meczach, koncertach lub korzystały z innych usług.

 

Źródło: „EURO Poznań 2012” sp. z o.o.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+