Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

XV Sympozjum Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego

30.11.1999

W dniach 11 – 13 czerwca 2008 roku w Hotelu Neptun w Juracie odbyło się XV Sympozjum Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego. Towarzystwo to powstało w 1994 roku i zrzesza około 45 firm z branży cynkowania ogniowego oraz przedsiębiorstwa i instytucje naukowe współpracujące z tą branżą. Główne cele organizacji to integracja polskiej branży cynkowniczej oraz wspólne działania jej członków na rzecz rozwoju branży i popularyzacji metody cynkowania ogniowego (www.ptc.org.pl).
W tegorocznym sympozjum wzięło udział 125 osób z 70 firm oraz placówek naukowych, nie tylko będących członkami PTC, ale także z firm i instytucji współpracujących z członkami Towarzystwa.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż uczestnikami sympozjum były nie tylko firmy polskie, ale także firmy zagraniczne, a także to, że w ramach firm polskich uczestnikami były osoby współpracujące z tymi firmami.

Konferencja została uroczyście otwarta przez Prezesa PTC – Stanisława Guttetera, który następnie oddał głos gospodarzowi sympozjum – Wiceprezesowi Regionu Zachód  – Lucjanowi Grębowiczowi (Polskie Towarzystwo Cynkownicze 4 lata temu dokonało zmian w strukturze organizacyjnej, powołując Regiony: Południowy, Wschodni i Zachodni).
W pierwszym dniu swoje prelekcje wygłosiło 9 uczestników (FAM Cynkowanie Ogniowe Sp. z o. o., Instytut Metali Nieżelaznych, Porta – Eko – Cynk Sp. z o. o., ZGH Bolesław S.A., Kunststoff – Technik Szczecin Sp. z o. o., Chem Protect, Demag Cranes & Components Sp. z o. o., Dantherm Filtration Sp. z o. o. oraz Imfitex Jerzy Jarawka Sp. J.).
Wieczorem goście bawili się przy akompaniamencie zespołu Detko Band na uroczystej kolacji połączonej z bankietem.
{mospagebreak}
Drugi dzień sympozjum prowadził Wiceprezes Regionu Wschód – Stanisław Rytel. Tego dnia swoje prezentacje przedstawiło 7 uczestników (Polimex-Mostostal SA, Stalkon Sp. z o.o., Sirio SRL, Stockmeier Chemia Sp. z o. o., Umicore Marketing Services Polska Sp. z o.o., Galvano – Partners S. C. oraz przedstawiciel Politechniki Śląskiej – Profesor Piotr Liberski). Po południu czekała gości atrakcja w postaci rejsu statkiem „Pirat” po zatoce Puckiej aż do portu w Gdyni, gdzie można było z wody zobaczyć Stocznię Gdyńską oraz Stocznię Marynarki Wojennej, a także firmę Euro – Cynk Sp. z o. o., która jest członkiem PTC.
Wieczorem w Sali Kominkowej hotelu Neptun wielu emocji i wrażeń doświadczyli uczestnicy sympozjum oglądając wspólnie mecz Polska – Austria, a po meczu biesiadowali z Kaszubską Kapelą.
W trzecim dniu sympozjum opiekę nad częścią wykładową sprawował Wiceprezes Regionu Południe - Jan Ditrich. W tym dniu swoje prezentacje wygłosili przedstawiciele 2 firm (Remix S.A. oraz Kolporter Expo Sp. z o. o.). Po czym  nastąpiło uroczyste zamknięcie sympozjum przez Prezesa PTC. Wszyscy uczestnicy życzyli sobie wzajemnie owocnej współpracy i jeszcze nie jednego miłego spotkania na kolejnych konferencjach.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube