Ulica Gdańska we Wrocławiu to atrakcyjna lokalizacja. Spółka celowa firmy deweloperskiej INKOM wybuduje tu kilkadziesiąt nowych mieszkań. Budynek będzie wyróżniał mural zaprojektowany przez jednego z wrocławskich artystów.


Inwestycja realizowana jest w sercu wrocławskiego kampusu uczelni wyższych, domów studenckich i przestrzeni akademickich. To lokalizacja blisko placu Grunwaldzkiego, w pobliżu centrów komunikacyjnych, biznesowych i usługowych. Budynek z nowymi mieszkaniami przy Gdańskiej 1 będzie uzupełniał zabudowę północnej części placu Grunwaldzkiego. W sąsiedztwie znajdują się skwery i tereny zieleni - park Szczytnicki i miejsca rekreacji wzdłuż wybrzeża Starej Odry. Spacer na wrocławski Rynek zajmuje około pół godziny, a dojazd tramwajem około 10 minut.
 


 

W 6-kondygnacyjnym bloku powstaną 58 mieszkania o powierzchni od 27 do 65 m kw. Wszystkie lokale będą miały balkony lub tarasy. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe o łącznej powierzchni niemal 500 m kw. Dwa podziemne piętra zajmie garaż, w którym zaprojektowano również komórki lokatorskie i miejsce do przechowywania rowerów.
 


 

Inwestycję przy Gdańskiej 1 wyróżną murale, które powstaną na dwóch ścianach budynku. Ich autorem będzie artysta Dawid Celka. Obraz ma przedstawiać romantyczną opowieść o spotkaniu ludzi, pięknym Wrocławiu, Odrze i Śródmieściu.

Zobacz też: Aparthotel Legnicka 60C we Wrocławiu z mikroapartamentami
 


Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na trzeci kwartał 2021 roku.Przeczytaj też: