Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Budowa Osiedla Łomianki

16.01.2020

Niedaleko centrum Łomianek powstaje I etap Osiedla Łomianki. W ramach całego projektu zostanie zrealizowanych 5 niewysokich, 4-kondygnacyjnych, funkcjonalnych budynków.

 

 

Osiedle Łomianki budowane przez firmę ARIA Development zlokalizowane jest u zbiegu Alei Fryderyka Chopina i Armii Poznań.

Założeniem w budowie osiedla jest innowacyjność oraz inteligentne rozwiązania w częściach wspólnych, które zapewniają funkcjonalność i minimalne koszty użytkowania. ARIA Development wprowadza bowiem na osiedlu kompleksowy pakiet inteligentnych i ekologicznych rozwiązań, składający się z systemu ARIA Smart (sterowanie instalacjami wewnętrznymi każdego lokalu), paneli fotowoltaicznych (pozwalające znacząco obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej części wspólnych) oraz punktów ładowania samochodów elektrycznych. Osiedle cechować się też będzie nowoczesną architekturą. Biała elewacja zostanie przełamana jasnoszarymi antresolami znajdującymi się powyżej 3 piętra oraz pionami klatek schodowych i części wspólnych. Wysokie okna typu portfenetr i tarasy zapewnią dodatkowe doświetlenie wnętrza.

W styczniu br. rozpoczęła się sprzedaż II etapu Osiedla Łomianki, w ramach którego powstaną 62 mieszkania w dwóch budynkach. W każdym będzie 14 jednopokojowych, 9 trzypokojowych i 8 mieszkań z antresolami (od dwóch do pięciu pokoi), o powierzchniach od 36 do 102 m². Lokale na parterze będą mieć ogródki, powyżej – balkony, a na ostatnim trzecim piętrze – szerokie tarasy. Udogodnieniem będą też przypisane miejsca parkingowe.

Realizacja II etapu rozpoczęła się w IV kwartale 2019 r. i obecnie prowadzone są prace budowlane na poziomie parteru budynku A3 oraz ścian fundamentowych budynku A2. Oddanie do użytku ma nastąpić w II połowie 2021 r. Cena 1 m² wynosi od 5150 do 6250 zł.

W ramach osiedla w III etapach powstanie 5 niskich budynków, w których będzie w sumie 150 mieszkań o metrażach od 36 do ponad 105 m², 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych. W centralnej jego części usytuowane będą zielone miejsca do rekreacji z placem zabaw.

 

 

Przeczytaj też: W kierunku budownictwa ekologicznego

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube