Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ciekawy projekt: Fabryka Wody w Szczecinie

18.09.2019

Fabryka Wody w Szczecinie będzie wodnym parkiem o funkcji rekreacyjnej, rozrywkowej i edukacyjnej.

Jaka idea przyświecała projektantom i inwestorom Fabryki Wody?

Najważniejsza jest woda – od niej zaczyna się życie. Bez wody nie ma życia na naszej planecie. Dlatego też twórcy chcą, by ludzie poznali naturę wody, a przez to zrozumieli jakie jest jej znaczenie dla życia, by mogli się nią cieszyć i doświadczać jej dobrego wpływu.

 

 

Architekci zaprojektowali obiekt, który maksymalnie wykorzystuje ukształtowanie terenu oraz nasłonecznienie, a jego elementy układają się kaskadowo. W centrum Fabryki Wody znajdzie się hol, który połączy dwie duże części budynku. Z tego miejsca będzie można podziwiać rzekę i kaskadę wodną. Symbolem projektu jest RZEKA - element miastotwórczy, ekonomiczny i ekologiczny, wyróżniający Szczecin spośród innych miast.

 

Zobacz też: Morskie Centrum Nauki w Szczecinie

 

Jakie strefy będą dostępne w Fabryce Wody?

Szczecińska Fabryka Wody składać się będzie z hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami, strefy basenu sportowego, strefy wellness i jednego z największych w kraju kompleksu saun. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo zaplanowano strefę sportową oraz rozrywkową z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią i kortami do squasha.

 

 

Szczeciński aqupark wyróżniać będzie edukatorium. Zaprojektowano w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą. Planowana jest ścieżka edukacyjna nawiązująca do szkolnego programu nauczania pryrody, chemii, fizyki i biologii.

Wykonawca Fabryki Wody

Inwestycję zrealizuje Konsorcjum firm ALSTAL Grupa Budowalna sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Oferta złożona w przetargu przez zwycięskie konsorcjum to 349 723 122,01 zł brutto. Zgodnie z warunkami przetargu, na realizację prac wykonawca ma 30 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli Fabryka Wody powinna być gotowa w 2022 roku.

 

 

Zobacz też: Eko siedziba urzędu marszałkowskiego w Szczecinie

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube