Powstaje Biały Dom na stołecznej Białołęce

09.08.2019

Biały dom to najwyższy budynek na warszawskiej Białołęce. Urozmaicony architektonicznie obiekt liczy od 7 do 16 kondygnacji naziemnych.

 

Biały dom na Białołęce

 

Biały Dom to budynek mieszkaniowy Kompanii Domowej o ciekawej bryle, powstający na działce o powierzchni 3808 m². Powierzchnia użytkowa mieszkań i lokali usługowych wyniesie 9,65 tys. m². Obiekt będzie liczył od 7 do 16 kondygnacji naziemnych oraz dwie kondygnacje garaży podziemnych na 183 miejsca parkingowe. Wysokość obiektu będzie się wahała od 22,5 do 50 m. Kubatura wyniesie 70,3 tys. m³. Według słów dewelopera będzie to najwyższy budynek w dzielnicy. Pomieści on 174 mieszkania o metrażach od 30 do 87 m². Powierzchnia biologicznie czynna inwestycji wyniesie 21,91%.

Generalnym wykonawcą jest Totalbud SA.

 

Biały dom na Białołęce

 

Polecamy także:

Praktyka wykonywania szczelnych budowli podziemnych

Palisady jako zabezpieczenie wykopów

Trudne warunki geologiczne na budowie Białego Domu

– W warunkach typowych dla tej części Białołęki mieliśmy w wykopie fundamentowym liczne i duże przewarstwienia wody z piaskiem. Dlatego też grunt został zabezpieczony ściankami Larsena i rozporami. Fundament w technologii białej wanny i ściany zewnętrze z odpowiedniego betonu wodoszczelnego pozwolą całkowicie pozbyć się problemu wody na budowie. Ta część Warszawy ma swoją dużą specyfikę geologiczną i każdy budujący tutaj generalny wykonawca musi brać pod uwagę zastosowanie różnych najnowocześniejszych rozwiązań z naszej branży – relacjonował Łukasz Kaźmieruk, kierownik budowy z ramienia Totalbudu.

Ze względu na rodzaj gruntu, ale także zróżnicowanie architektoniczne Białego Domu, dwa obszary budowy zostały wzmocnione palami CFA.

– 162 pale zastosowano pod 16-kondygnacyjną dominantą, natomiast 84 znalazły się pod patio. Zapewnią one nie tylko mocną stabilizację płyty fundamentowej. Na finał budowy nie dopuszczą one także do wypychania przez dominantę mniejszych i niższych części tego obiektu, jak również jego patio. Gdy ogląda się pobliskie budynki mieszkalne sprzed lat, zbudowane bez głębszych wykopów, wówczas przykłady tego typu technologii pokazują, jak szybki i jakościowy jest rozwój technik budowlanych – powiedziała Magdalena Szlendak, zastępczyni kierownika budowy z ramienia Totalbudu.

 

 

Zobacz też:

Stylowa Biała Kamienica w centrum Łodzi

Alinea – nowe mieszkania na Białołęce

Popyt na mieszkania w Warszawie w 2021 roku

Biały Dom na Białołęce – postęp prac

Obecnie (sierpień 2019 r.) zakończono prace ziemne wraz z palowaniem i wzmocnieniem gruntu. Dobiega końca budowa płyty fundamentowej. Realizacja wkracza w etap konstrukcji żelbetowych, co zajmie kilka najbliższych miesięcy. Cały proces technologiczny na budowie będzie determinowała dominanta i jej wpływ na różnego rodzaju parametry. Zakończenie budowy Białego Domu zaplanowano na czerwiec 2021 r.

 

Biały dom na Białołęce – zdjęcia po zakończeniu budowy

 

biały dom na białołęce

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in