Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Rewitalizacja Fabryki Norblina w Warszawie

17.01.2018

Modernizacja dawnej Fabryki Norblina ruszyła w połowie listopada 2017 r. i zakończy się w IV kwartale 2020 r.
 

Grupa Capital Park podpisała z firmą Soletanche Polska umowę na realizację specjalistycznych prac fundamentowych w projekcie rewitalizacji wielofunkcyjnego projektu usługowo-handlowo-biurowo-kulturalnego ArtN w Fabryce Norblina.

W ramach kontraktu Soletanche Polska wykona ściany szczelinowe, barety oraz iniekcje strumieniowe jet grouting. W pierwszym etapie firma będzie realizować prace projektowe i przygotowawcze na terenie inwestycji. Wykonanie robót fundamentowych na głębokości do 32 m przewidziane jest w okresie od lutego do października 2018 r. Obecnie na terenie dawnej Fabryki Norblina trwają prace zabezpieczające zabytkowe budynki. Całością budowy zarządza dział development Grupy Capital Park.

 

 

ArtN będzie obejmował 9 poziomów nadziemnych i 4 podziemne. W ramach projektu powstanie ponad 64 tys. m² powierzchni użytkowej, w tym 40 tys. m² powierzchni biurowej klasy A (poziomy od +3 do +8) i 24 tys. m² powierzchni rozrywkowo-usługowo-handlowo-kulturalnej (poziomy od -1 do +2). Projekt zakłada wkomponowanie 9 zabytkowych budynków, 2 historycznych oraz 44 maszyn i urządzeń. Parking zlokalizowany na trzech kondygnacjach podziemnych zaoferuje 750 miejsc parkingowych (400 miejsc dla pracowników biur oraz 490 dla handlu i usług, w tym 140 rotacyjnych). Absolutną nowością będzie pierwszy w Polsce w pełni automatyczny, podziemny parking na 200 rowerów. ArtN będzie dodatkowo otwartą przestrzenią dostępną przez całą dobę.

ArtN ma finansowanie z wkładu własnego inwestora na pierwsze 10 miesięcy budowy oraz z kredytu bankowego Pekao S.A. na kwotę ok. 160 mln euro.

 

Sylwia Filewicz, dyrektor Działu Deweloperskiego w Grupie Capital Park, oraz Piotr Tytz, dyrektor generalny Soletanche Polska

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube