GstarCAD 2018 i Allplan Engineering 2018. Nowoczesne programy dla projektantów konstrukcji budowlanych

26.04.2018

Jakie oprogramowanie wybrać do projektowania konstrukcji budowlanych? Na co zwrócić szczególną uwagę w dobie coraz bogatszej oferty na rynku? Przede wszystkim warto pomyśleć o narzędziu, które będzie w pełni odpowiadać potrzebom projektanta. Nie bez znaczenia pozostaje również cena.

 

 

Programy GstarCAD 2018 i Allplan Engineering 2018 łączy nowoczesność, kompleksowość, ciągły rozwój i konkurencyjna cena. Warto przyjrzeć się w szczególności najnowszym, tegorocznym wersjom tych rozwiązań, nie pomijając jednak ich charakterystycznych i indywidualnych funkcjonalności. Czym się różnią? Przede wszystkim zastosowaniem, możliwościami oraz ceną. W tym artykule sprawdzimy, na miarę czyich potrzeb skrojono każdy z nich.

 

GstarCAD 2018 – Uniwersalny program CAD 2D z wieczystą licencją

 

 

GstarCAD 2018 to uniwersalny program typu CAD 2D, stanowiący rozsądną alternatywę dla wiodących dotychczas na rynku konkurencyjnych rozwiązań. Jest on kompatybilny z formatem DWG 2018, dzięki czemu pozwala na łatwą wymianę plików ze współpracownikami i klientami. GstarCAD obsługuje także wiele innych formatów, w tym eksportuje do dwfx, stl, eps, dxx oraz importuje z sat, 3ds, wmf. Umożliwia także publikowanie w PDF, a także 3D DWF.

Program GstarCAD jest intuicyjny dla użytkowników – zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Prosty interfejs pozwala na bezproblemowe przejście z innego programu (np. popularnego AutoCAD-a). Takie elementy jak polecenia, menu, skrypty, style, wzory itd. są zbliżone do elementów znanych z flagowego programu Autodesku.

 

 

Najnowsza wersja programu, czyli GstarCAD 2018, została znacznie zoptymalizowana. Szczególny nacisk położono na przyspieszenie tworzenia rysunków CAD, co rzeczywiście jest odczuwalne nawet na słabszych komputerach. Przyspieszenie zawsze wpływa pozytywnie na prace projektowe, ułatwia dotrzymywanie terminów, podejmowanie większej liczby zleceń jednocześnie lub po prostu na wcześniejsze zakończenie kolejnych tematów. Do akceleracji pracy przyczyniło się między innymi wprowadzenie innowacyjnych narzędzi, jak: automatyczne warstwy, tabela powierzchni oraz przyrost wartości atrybutu. Są to funkcje innowacyjne dla rozwiązań CAD, co warte jest podkreślenia.

 

 

Nie tylko szybkość pracy jest ważna, ale także jej komfort. Wiedzą o tym producenci oprogramowania GstarCAD i także na to kładą duży nacisk. Rozwój programu jednocześnie ukierunkowany jest na przyspieszenie i ułatwienie pracy, ale także na zwiększenia komfortu użytkownika. Tworzenie projektów wymaga skupienia i precyzji na każdym etapie, dlatego te elementy, które można zautomatyzować lub sprawić, by funkcjonowały w sposób bardziej przystępny, są na bieżąco ulepszane. Toteż w najnowszej wersji programu doszlifowano także takie funkcje, jak: podgląd polecenia, środek geometryczny oraz dynamiczne menu uchwytu. To tylko przykłady wprowadzonych usprawnień, obok wymienionych znajduje się jeszcze szereg mniejszych i większych modyfikacji wprowadzonych do najnowszej wersji. Wszystko po to, by jeszcze bardziej zwiększyć efektywność.

Powyższa lakoniczna charakterystyka cech programu GstarCAD 2018 orientacyjnie wskazuje, dla kogo jest on najlepszym rozwiązaniem. Nie można jednak pominąć jeszcze jednego, szczególnego wyróżnika programu, jakim jest jego wieczysta licencja. W całkiem przystępnej cenie można otrzymać uniwersalny program do projektowania 2D bez konieczności uiszczania corocznych opłat. Biorąc pod uwagę politykę licencyjną oraz szeroką funkcjonalność GstarCAD 2018, godzi się pokusić się o stwierdzenie, że jest to rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, zajmujących się projektowaniem, jak i dla mniejszych biur architektonicznych, w których znacznie pomoże obniżyć wydatki związane z utrzymaniem oprogramowania. Nie pomijajmy jednak także dużych przedsiębiorstw, stawiających na wysoką jakość przy jednoczesnym zachowaniu optymalizacji kosztowej.

 

 

Za sprawą spersonalizowanych nakładek branżowych, dedykowanych oprogramowaniu GstarCAD 2018, jest to narzędzie nie tylko dla inżynierów budownictwa, ale także między innymi dla architektów, mechaników, elektryków, instalatorów rur i wentylacji, geodetów oraz inżynierów ruchu. Szczegółowe informacje na temat wszystkich nakładek branżowych można odnaleźć na stronie internetowej www.gstarcad.pl. Nakładkami, na które warto zwrócić uwagę pod względem projektowania konstrukcji budowlanych, są: e-CAD, BiK, MCAD i ABC 6.

GstarCAD 2018 jest stworzony z myślą o przedsiębiorczych osobach, które w swojej pracy zajmują się tworzeniem, modyfikowaniem oraz odczytywaniem projektów. Intuicyjna obsługa, uniwersalne zastosowanie, a także bardzo konkurencyjna cena (GstarCAD Standard – 1450 PLN netto/GstarCAD Professional – 1650 PLN netto) – zwłaszcza biorąc pod uwagę wieczystość licencji – sprawiają, że coraz więcej projektantów konstruktorów budowlanych decyduje się na wyposażenie swojego stanowiska pracy w to narzędzie.

Chcesz przekonać się, jak działa GstarCAD 2018? Pobierz bezpłatną wersję testową na www.gstarcad.pl/download/ i przetestuj jego możliwości!

 

Allplan Engineering 2018 – Kompleksowe oprogramowanie BIM z dożywotnia licencją

 

 

Osoby, dla których uniwersalny CAD 2D to za mało, powinny przyjrzeć się programowi Allplan Engineering 2018. Jest to sprawdzone rozwiązanie BIM firmy Nemetschek Group, dostępne w 2 wersjach:

– Allplan Engineering Building dedykowane inżynierom konstrukcji budowlanych;

– Allplan Engineering Civil dla projektantów konstrukcji mostowych, tunelowych oraz drogowych.

Program obsługuje cały proces BIM, od koncepcji, aż po dokumentację powykonawczą. Dzięki Allplan Engineering 2018 można wykonać trójwymiarowy model konstrukcji, a także zbrojenia o wysokim stopniu szczegółowości. Dzięki technologii BIM już na etapie projektu dostępne są wszystkie możliwe parametry rzeczywistego obiektu – dzięki czemu wszelkie ewentualne nieścisłości są wykrywane na wczesnym etapie. Nie bez znaczenia jest również możliwość współpracy nad projektem nie tylko wewnątrz jednego biura. Przy wykorzystaniu platformy Allplan Bimplus, umożliwiającej dzielenie się danymi w chmurze, współpraca zespołowa uczestników projektu jest prostsza niż kiedykolwiek.

 

 

Warto zwrócić uwagę, że w programie Allplan Engineering 2018 został zaimplementowany Allplan 2018 w wersji Architecture. Dzięki czemu projektanci zyskują dodatkowo wiele narzędzi do profesjonalnego projektowania obiektów architektonicznych.

 

Dużym wyróżnikiem Allplan Engineering 2018 jest możliwość łatwego zapisu projektu do starszych formatów plików. Umożliwia to wygodną i efektywną współpracę inżynierów budownictwa pracujących na różnych wersjach Allplana.

 

Twórcy programu dużą uwagę poświęcili dopasowaniu możliwości Allplan Engineering 2018 do potrzeb projektantów konstrukcji budowlanych. W ten sposób powstały dla tegorocznych wersji programów Allplan Engineering Building oraz Allplan Engineering Civil dwa warianty. Pierwszy z nich – Squared może być z powodzeniem wykorzystywany do tradycyjnego projektowania, a także przez mniejsze pracowanie.

 

 

Drugą opcję określono mianem Cubed. Jest to idealne rozwiązanie dla nawet najbardziej wymagających projektantów, dzięki zastosowaniu rozszerzonych funkcji.

Wybranie narzędzia, które dokładnie odpowiadają oczekiwaniom, to podstawa komfortowej pracy. Rozwiązanie, jakie proponuje producent w przypadku Allplan Engineering 2018, zdecydowanie taki wybór daje. Można zdecydować się na dopasowaną do swoich potrzeb opcję, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów.

 

 

Polityka licencyjna produktu jest korzystna dla użytkownika – wieczysta licencja (zarówno w przypadku Allplan Engineering Building, jak i Allplan Engineering Civil) znacząco obniża wydatki i stawia program na wysokiej pozycji w zestawieniu z konkurencją – biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny.

W razie potrzeby możliwości Allplan Engineering 2018 można poszerzać. Jest to program kompatybilny z innymi rozwiązaniami ze środowiska Allplan 2018: takimi jak Allplan Architecture, Allplan Share (wspomniana już platforma Allplan Bimplus), a także Allplan Workgroup Manager, pozwalającymi na koordynowanie pracy oraz kooperację specjalistów zarówno w małych, średnich, jak i dużych firmach.

Obecni i przyszli użytkownicy mogą liczyć na wsparcie ze strony oficjalnego dystrybutora rozwiązań Allplan w Polsce, firmy TMSys. Na stronie internetowej www.allbim.pl można odnaleźć filmy instruktażowe, pomagające w przystępny sposób zrozumieć funkcjonowanie programu. Cyklicznie organizowane są również webinaria, na których poruszane zostają wybrane zagadnienia. Takie spotkania stanowią jedną z możliwości do zadawania pytań doświadczonym specjalistom.

Obok wsparcia technicznego, można skorzystać także z merytorycznej pomocy firmy TMSys np. podczas ubiegania się o dotację na zakup lub w przypadku wybrania opcji finansowania oprogramowania poprzez leasing.

Chcesz już teraz przekonać się, jak działa Allplan Engeneering 2018? Możesz pobrać bezpłatną wersję demonstracyjną programu ze strony www.allbim.pl/pobierz-demo/

 

Co wybierasz?

Poszukując oprogramowania do projektowania konstrukcji budowlanych, ważnym jest, aby wybrać program, który będzie w pełni odpowiadał oczekiwaniom użytkownika. Program, który będzie pozwalał na komfortową i wydajną pracę oraz będzie dostępny w rozsądnej cenie.

Już wiesz, który z omówionych programów jest Ci bliższy? Każdy ma swoją własną specyfikę pracy. Osobom pracującym na projektach 2D i niepotrzebującym zaawansowanych opcji 3D, w zupełności wystarczy GstarCAD 2018. Jeżeli ktoś natomiast szuka zaawansowanego programu CAD 3D i chciałby pracować w technologii BIM, powinien sięgnąć po Allplan Engeneering 2018.

 

 

GstarCAD Polska

tel. 12 312 59 93

tel. kom. 512 094 834

e-mail: info@gstarcad.pl

https://gstarcad.pl/

Allplan Polska

tel. 12 312 19 05

tel. kom. 534 259 958

e-mail: info@allbim.pl

https://allbim.pl/

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in