Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT AE

03.04.2018

Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE to innowacyjne rozwiązanie, które pomoże nieskomplikowanie i szybko wykonać efektywną hydroizolację podpłytkową na tarasie lub balkonie, a także w łazience.

Mata uszczelniająco-kompensująca jest uniwersalną hydroizolacją pod okładziny z płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego. To rozwiązanie przeznaczone jest do stosowania na różnorodnych podłożach. Z pomocą maty można wykonać skuteczną izolację na ścianach i podłogach, ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni silnie obciążonych wodą. Kolejnym wyróżnikiem jest szybki postęp prac izolacyjnych – układa się ją w jednym cyklu roboczym. Dodatkowo jest to rozwiązanie, które nie budzi wątpliwości co do wymaganej grubości oraz czasu wiązania/schnięcia.

 

 

Można ją stosować również podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jej właściwości wodoodporne sprawiają, że po przyklejeniu nie wymaga dodatkowej ochrony przed deszczem. BOTAMENT® AE charakteryzuje się też wysoką elastycznością, dzięki czemu umożliwia niwelowanie naprężeń występujących w podłożu, które mogą doprowadzić do uszkodzenia okładziny ceramicznej. Sztywna powłoka balkonu czy tarasu może bowiem z czasem pękać i przepuszczać wilgoć do znajdujących się pod posadzką pomieszczeń. Do pełnej i skutecznej hydroizolacji powierzchni tarasowych i balkonowych, poza matą uszczelniająco-kompensującą, dostępne są: środek gruntujący BOTAMENT® D 11, samoprzylepna taśma uszczelniająca BOTAMENT® PB Portalband, systemowa taśma uszczelniająca BOTAMENT® SB 78, samoprzylepna taśma butylowa BOTAMENT® BD, szybka wielofunkcyjna izolacja reaktywna BOTAMENT® RD 2 The Green 1, wysokoelastyczna zaprawa klejowa BOTAMENT® M 21 lub M 10 Speed, wysokoelastyczna zaprawa klejowa do okładzin podłogowych BOTAMENT® M 29 HP PREMIUM FLEX oraz MULTIFUGE Base – wielofunkcyjna zaprawa do spoinowania.

 

 

BOTAMENT® AE można także wykorzystać w łazience do zabezpieczenia przed wilgocią płytek na podłodze i ścianach, pryszniców oraz zabudowy wanny. Izolację wykonuje się w jednym cyklu, przyklejając ją do podłoża – za pomocą jednego produktu – wysokoelastycznej zaprawy klejowej BOTAMENT® M 21 lub BOTAMENT® M 10 Speed. Mata zastosowana w systemie z wysokoelastyczną zaprawą klejową BOTAMENT® M 10 Speed pozwala na przyklejenie okładziny z płytek już po ok.90 min od wykonania hydroizolacji.

Mata uszczelniająco-kompensująca sprawdzi się również jako rozwiązanie do powierzchni przemysłowych.

BOTAMENT® AE zgodnie z wytycznymi powinna być stosowana na powierzchniach z ogrzewaniem podłogowym przy ułożeniu wielkoformatowych płytek w celu redukcji naprężeń pomiędzy płytkami a podłożem.

Wymiary: 30 x 1 m, 10 x 1 m.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube