Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zjazd Dolnośląskiej OIIB

17.04.2019

W Hotelu Novotel & Ibis 6 kwietnia br. odbył się XVIII Zjazd Sprawozdawczy Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Uczestniczyło w nim 110 ze 150 delegatów.

 

 

Zjazd otworzył Janusz Szczepański – przewodniczący Rady DOIIB, witając wszystkich przybyłych, a szczególnie gości reprezentujących wrocławskie uczelnie, stowarzyszenia naukowo-techniczne oraz samorządy zawodowe polskie i zagraniczne.

Głos zabierali także niektórzy goście zjazdu. Zbigniew Kledyński – prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa mówił o działaniach prowadzonych w PIIB i skoncentrował się na kilku najistotniejszych jego zdaniem zagadnieniach. Powiedział m.in. o pracy Komisji ds. komunikacji społecznej zajmującej się polityką informacyjną PIIB i odbiorem społecznym działań członków izby. Podkreślił rolę Zespołu ds. funduszu spójności opracowującego projekt systemu, który zapewni wszystkim członkom PIIB jednakowy dostęp do świadczeń na ich rzecz. Krótko poinformował o pracach Zespołu ds. BIM (Building Information Modeling), którego zadaniem jest opracowanie strategii PIIB w procesie wdrażania BIM w Polsce. Omówił także problemy związane z budową nowej siedziby PIIB. Na koniec zapoznał zebranych z aktualnym stanem prac legislacyjnych związanych z nowymi ustawami o inżynierach budownictwa i architektach. Inni goście zjazdu gratulowali dolnośląskiej izbie dotychczasowego dorobku, dziękowali za dobrą współpracę i życzyli owocnych obrad.

 

Janusz Szczepański – przewodniczący Rady DOIIB

 

Przeczytaj też: Zjazd Pomorskiej OIIB

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube