Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zjazd Pomorskiej OIIB

10.04.2019

W XVIII Zjeździe Sprawozdawczym Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, który odbył się 30 marca br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku, wzięło udział 74 delegatów.

 

 

Spotkanie otworzył Franciszek Rogowicz, przewodniczący Rady POIIB, a prowadził je wybrany na przewodniczącego zjazdu Wiktor Łącki.

Gość honorowy – prof. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, złożył delegatom relację z najważniejszych prac PIIB w ubiegłym roku. Dominowały dwa tematy: budowa siedziby Krajowej Rady PIIB w Warszawie i regulacje prawne dotyczące zawodów architekta oraz inżyniera budownictwa.

Następnie Franciszek Rogowicz omówił sprawozdanie z prac Rady POIIB w ubiegłym roku. W 2018 r. odbyło się 6 posiedzeń rady oraz 5 posiedzeń prezydium. Podjęto 11 uchwał zgodnie z Regulaminem Izb Okręgowych oraz 945 uchwał w sprawach osobowych. Pomorska OIIB w postępowaniach w sprawie dopuszczenia do świadczenia usług transgranicznych przyznała ich najwięcej w specjalności hydrotechnicznej (22). Jest to związane ze specyfiką regionu. Rada zorganizowała 36 szkoleń, w których wzięło udział blisko 1600 członków izby. Na wniosek Zespołu ds. Samopomocy Koleżeńskiej udzielono pomocy finansowej członkom izby dotkniętym trudną sytuacją materialną na kwotę prawie 11 000 zł. Izba zorganizowała w październiku ubiegłego roku Dzień Budowlanych w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Uroczystość miała rekordową frekwencję – wzięło w niej udział 800 osób. Ponadto zorganizowano: 8 imprez integracyjnych, akcje honorowej zbiórki krwi w maju i wrześniu oraz bożonarodzeniową akcję zbiórki pieniędzy na prezenty dla potrzebujących dzieci.

 

Zbigniew Kledyński - prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

 

Czytaj też: Polska Izba Inżynierów Budownictwa w statystyce w 2017 r.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube